• J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Šramková do hlavnej v Ríme!

Rebecca Šramková (na snímke) postúpila do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA 1000 v Ríme (4 791 105 eur, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie zvíťazila nad Lotyškou Dariou Semenistou a zdolala ju 6:3, 6:4 za 78 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza sa v talianskej metropole predstaví v hlavnej súťaži po prvý raz. Okrem dvadsaťsedemročnej hráčky NTC si v nej zahrá aj slovenská singlová jednotka Anna Karolína Schmiedlová.

Méri v Trnave do hlavnej súťaže

Eszter Méri (na snímke) sa prebojovala do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Trnave. Štrnásta nasadená hráčka si vo finále kvalifikácie poradila s krajankou Adelou Polakovičovou, ktorú hladko zdolala 6:0, 6:1 za 81 minút. Zverenka trénera Ivana Košeca stratila v dvoch eliminačných kolách dovedna iba tri gemy. Pre dvadsaťjedenročnú hráčku Národného tenisového centra je to prvá tohtoročná účasť v hlavnej súťaži na podujatí W75.

Privara v Prahe bez hlavnej

Peter Benjamín Privara (na snímke) nepostúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 75 v Prahe (74 825 eur, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie nestačil na šestku pavúka Mathysa Erharda z Francúzska a podľahol mu 0:6, 2:6 za 67 minút. V hlavnej súťaži pražského challengeru sa zo Slovákov predstaví iba Alex Molčan. V pozícii nasadenej osmičky si v prvom kole zmeria sily s kvalifikantom.

FOTO finálového stretnutia žien

V sobotu vyvrcholil tridsiaty ročník slovenskej extraligy, najvyššej súťaže družstiev mužov a žien v tenise. Medzi ženami sa z titulu tešil už po pätnásty raz TK Slovan Bratislava, ktorý bol v tomto ročníku vedený kapitánom Martinom Zathureckým. Vo finále zdolal TK Kúpele Piešťany 5:2, o víťazovi sa rozhodovalo až v záverečných štvorhrách. Na titulnej fotografii sú zľava Viktória Hrunčáková, Mia Pohánková, Nina Vargová, Martin Zathurecký, Anika Jašková, Anastasia Sobolievová a Nikola Daubnerová.

Aktuálne informácie

news img

Detský Davis Cup a Fed Cup s Nadáciou SPP 2024

Prihláška do klubového kola - informácie TU
Oblastné kolo do 10 rokov: Súpisky treba spracovať cez eTenis do 15. 5. 2024.
zoznam prihlásených družstiev do 10 rokov

06. 05. 2024
Tenis detí Více zde

news img

FOTO finálového stretnutia mužov

Tenisti ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice sa po prvý raz stali víťazmi slovenskej extraligy mužov. V tridsiatom ročníku najvyššej súťaže družstiev zvíťazili vo finále nad TK Slávia STU Bratislava 5:2. Po dvojhrách viedli domáci 3:2, triumf spečatili víťazstvami vo štvorhrách. Po vlaňajšom prehratom finále sa im tento rok podarilo zvládnuť aj posledný krok k titulu. Tím viedol kapitán Matúš Béreš, vo finále za víťaza nastúpili Vitalij Sačko, Jozef Kovalík, Martin Blaško, Róbert Gašparetz, Matej Maruščák a Igor Zelenay.

05. 05. 2024
Tenis doma Více zde

news img

Ženská extraliga pre TK Slovan BA

Hráčky TK Slovan Bratislava získali titul v slovenskej extralige v ročníku 2024. Tím pod vedením kapitána Martina Zathureckého zdolal vo finále TK Kúpele Piešťany 5:2. Body pre víťaza postupne získali Anika Jašková, Nina Vargová, Anastasia Sobolievová a vo štvorhre páry Sobolievová s Viktóriou Hrunčákovou a Jašková s Vargovou. Za domáci tím bodovali Terézia Mĺkva a Julie Štruplová. Slovan sa zo zisku majstrovského titulu tešil už po pätnásty raz a v ženskej extralige je suverénne najúspešnejším tímom. V jeho tridsaťročnej histórii získal polovicu všetkých titulov.

04. 05. 2024

news img

Prvý titul v extralige pre Bohunice

Hráči ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice získali titul v slovenskej Extralige 2024. Vo finále zvíťazili nad TK Slávia STU Bratislava 5:2. Pre klub je to vôbec prvý extraligový titul v tridsaťročnej histórii súťaže. Vo dvojhrách postupne bodovali Martin Blaško, Róbert Gašparetz a Matej Maruščák, rozhodujúci bod vo štvorhre pridal pár Jozef Kovalík, Igor Zelenay. Za hosťujúci tím zvíťazili vo dvojhrách Norbert Gombos a Alex Molčan.

news img

Extraliga 2024

Aktuálne informácie: konečné výsledky a poradie...

Družstvá Více zde

news img

Medzinárodný turnaj TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch

V týždni od 6. mája 2024 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 1 chlapcov a dievčat do 14 rokov. Hlavná súťaž sa začína v utorok 7. mája 2024, kedy sa odohrá kompletné 1. kolo hlavnej súťaže dvojhier chlapcov aj dievčat. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

29. 04. 2024

news img

V Humennom budú hostiť turnaj TEJT 1 do 12 rokov

Na dvorcoch TK Humenné sa v júni uskutoční medzinárodný turnaj pre deti do 12 rokov pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour. Bude niesť názov Alibaba Cup U12 2024 (3. - 9. 6. 2024). Prihlásiť na turnaj sa možno do 7. mája 2024. Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

23. 04. 2024

news img

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa - východoslovenský región

Východoslovenský tenisový zväz v spolupráci so Slovenským tenisovým zväzom organizuje školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa - viac informácií.

Kontaktná osoba: Tomáš Záborský
e-mail:
 vychodotenis@stz.sk
telefón: 0905 498 081

news img

NTC tím pre sezónu 2024

NTC tím bude v Bratislave tvoriť v roku 2024 celkom 17 hráčov - 7 v mužskej zložke a 10 v ženskej zložke. O ich výkonnostný rast sa bude starať 13 tenisových trénerov a 3 kondiční. Novými členmi NTC tímu sú Radovan Michalik, Kali Šupová a Soňa Depešová. Naopak, v tíme skončili Lukáš Palovič, Jakub Krošlák, Peter Benjamín Privara, Nikola Daubnerová, Bianca Behúlová a Radka Zelníčková.