• J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Privara v Prahe bez hlavnej

Peter Benjamín Privara (na snímke) nepostúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 75 v Prahe (74 825 eur, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie nestačil na šestku pavúka Mathysa Erharda z Francúzska a podľahol mu 0:6, 2:6 za 67 minút. V hlavnej súťaži pražského challengeru sa zo Slovákov predstaví iba Alex Molčan. V pozícii nasadenej osmičky si v prvom kole zmeria sily s kvalifikantom.

Šramková v Ríme o hlavnú

Rebecca Šramková zabojuje o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA 1000 v Ríme (4 791 105 eur, antuka vonku). V úvodnom kvalifikačnom kole hladko zvíťazila nad desiatou nasadenou Harriet Dartovou z Veľkej Británie a zdolala ju 6:2, 6:3 za 82 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v eliminačnom finále zmeria sily s Lotyškou Dariou Semenistou.

FOTO finálového stretnutia mužov

Tenisti ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice sa po prvý raz stali víťazmi slovenskej extraligy mužov. V tridsiatom ročníku najvyššej súťaže družstiev zvíťazili vo finále nad TK Slávia STU Bratislava 5:2. Po dvojhrách viedli domáci 3:2, triumf spečatili víťazstvami vo štvorhrách. Po vlaňajšom prehratom finále sa im tento rok podarilo zvládnuť aj posledný krok k titulu. Tím viedol kapitán Matúš Béreš, vo finále za víťaza nastúpili Vitalij Sačko, Jozef Kovalík, Martin Blaško, Róbert Gašparetz, Matej Maruščák a Igor Zelenay.

FOTO finálového stretnutia žien

V sobotu vyvrcholil tridsiaty ročník slovenskej extraligy, najvyššej súťaže družstiev mužov a žien v tenise. Medzi ženami sa z titulu tešil už po pätnásty raz TK Slovan Bratislava, ktorý bol v tomto ročníku vedený kapitánom Martinom Zathureckým. Vo finále zdolal TK Kúpele Piešťany 5:2, o víťazovi sa rozhodovalo až v záverečných štvorhrách. Na titulnej fotografii sú zľava Viktória Hrunčáková, Mia Pohánková, Nina Vargová, Martin Zathurecký, Anika Jašková, Anastasia Sobolievová a Nikola Daubnerová.

Aktuálne informácie

news img

Detský Davis Cup a Fed Cup s Nadáciou SPP 2024

Prihláška do klubového kola - informácie TU
Oblastné kolo do 10 rokov: Súpisky treba spracovať cez eTenis do 15. 5. 2024.
zoznam prihlásených družstiev do 10 rokov

06. 05. 2024
Tenis detí Více zde

news img

Šestica Sloveniek v Trnave o hlavnú

Zo štrnástich slovenských hráčok, ktoré zasiahli do kvalifikácie na ženskom turnaji ITF WTT W75 v Trnave, zabojuje o hlavnú súťaž šestica z nich - Eszter Méri (na snímke), Salma Drugdová, Nina Vargová, Adela Polakovičová, Timea Jarušková a Katarína Strešnáková. Naopak, prvé eliminačné kolo bolo konečnou stanicou pre Lauru Cílekovú, Irinu Balus, Ingrid Vojčinákovú, Karolínu Mrázikovú, Sofiu Milatovú, Lauru Svatíkovú a Gabrielu Naňovú. Tamara Šramková na svoj zápas nenastúpila. Finále kvalifikácie je v Trnave na programe v pondelok 6. mája.

05. 05. 2024
Tenis doma Více zde

news img

Ženská extraliga pre TK Slovan BA

Hráčky TK Slovan Bratislava získali titul v slovenskej extralige v ročníku 2024. Tím pod vedením kapitána Martina Zathureckého zdolal vo finále TK Kúpele Piešťany 5:2. Body pre víťaza postupne získali Anika Jašková, Nina Vargová, Anastasia Sobolievová a vo štvorhre páry Sobolievová s Viktóriou Hrunčákovou a Jašková s Vargovou. Za domáci tím bodovali Terézia Mĺkva a Julie Štruplová. Slovan sa zo zisku majstrovského titulu tešil už po pätnásty raz a v ženskej extralige je suverénne najúspešnejším tímom. V jeho tridsaťročnej histórii získal polovicu všetkých titulov.

04. 05. 2024

news img

Prvý titul v extralige pre Bohunice

Hráči ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice získali titul v slovenskej Extralige 2024. Vo finále zvíťazili nad TK Slávia STU Bratislava 5:2. Pre klub je to vôbec prvý extraligový titul v tridsaťročnej histórii súťaže. Vo dvojhrách postupne bodovali Martin Blaško, Róbert Gašparetz a Matej Maruščák, rozhodujúci bod vo štvorhre pridal pár Jozef Kovalík, Igor Zelenay. Za hosťujúci tím zvíťazili vo dvojhrách Norbert Gombos a Alex Molčan.

news img

Extraliga 2024

Aktuálne informácie: konečné výsledky a poradie...

Družstvá Více zde

news img

Medzinárodný turnaj TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch

V týždni od 6. mája 2024 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 1 chlapcov a dievčat do 14 rokov. Hlavná súťaž sa začína v utorok 7. mája 2024, kedy sa odohrá kompletné 1. kolo hlavnej súťaže dvojhier chlapcov aj dievčat. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

29. 04. 2024

news img

V Humennom budú hostiť turnaj TEJT 1 do 12 rokov

Na dvorcoch TK Humenné sa v júni uskutoční medzinárodný turnaj pre deti do 12 rokov pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour. Bude niesť názov Alibaba Cup U12 2024 (3. - 9. 6. 2024). Prihlásiť na turnaj sa možno do 7. mája 2024. Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

23. 04. 2024

news img

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa - východoslovenský región

Východoslovenský tenisový zväz v spolupráci so Slovenským tenisovým zväzom organizuje školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa - viac informácií.

Kontaktná osoba: Tomáš Záborský
e-mail:
 vychodotenis@stz.sk
telefón: 0905 498 081

news img

NTC tím pre sezónu 2024

NTC tím bude v Bratislave tvoriť v roku 2024 celkom 17 hráčov - 7 v mužskej zložke a 10 v ženskej zložke. O ich výkonnostný rast sa bude starať 13 tenisových trénerov a 3 kondiční. Novými členmi NTC tímu sú Radovan Michalik, Kali Šupová a Soňa Depešová. Naopak, v tíme skončili Lukáš Palovič, Jakub Krošlák, Peter Benjamín Privara, Nikola Daubnerová, Bianca Behúlová a Radka Zelníčková.